Küünla värvusel on palju sügavam tähendus, kui me seda ehk endale teadvustame. Ostame tavaliselt poest küünla, mõtlemata samas sellele, mida üks või teine värv meie jaoks võiks tähendada. Lisaks sellele, et küünlavalgus toob meie sisemisse maailma rahutunde, lisab iga värv teatud energiat küünlaleegile.

Küünalt ostes on meil üldjuhul mingi mõte. Niisama me ju küünalt ei osta. Kui oled enda jaoks eesmärgi paika pannud, siis ostetud küünla juures pole hea seda eesmärki muuta. See tähendab, kui ostad küünla näiteks romantilise õhtu veetmiseks, siis ära kasuta seda küünalt millekski muuks (näiteks Jõulude ajal). Sama kehtib ka juba kasutatud küünalde puhul.

Küünalt puudutades ole heas meeleolus, sest pole hea küünalt negatiivse energiaga laadida.

Järgmisena küünla värvused ja nende tähendused:

Advendiaja liturgiline värv on violetne.

Advendiajal süüdatakse igal pühapäeval üks uus küünal:

 • * I advendipühapäeva värvus on valge ja süüdatakse valge küünal, mis on Kristuse värv ja tähendab puhtust ning armu.
 • * II-IV advendipühapäevade värv on violetne ja süüdatakse violetset värvi küünlad, mis tähendab patukahetsust, ootust ja paastuaega.

 •  
  Valge

  Värvide tasakaalu sümbol. Värv tõstab esile hingelise maailma, mõjub puhastavalt ja lunastavalt, omab parandavat toimet, aitab leida tõde oma sisemise maailma kaudu. Valget küünalt tasub kasutada lihtsalt valguse saamise eesmärgil, kui küünla kasutamisel pole muid eesmärke.

  Kollane

  Aktiivsus, loovus ja ühtsus. Parandab keskendumis- ja kujutlusvõimet. Küünla kasutamine parandab enesekindlust ja sihikindlust ka kõige keerukamate asjaajamist juures. Kollane küünla värv sümboliseerib Päikese energiat.

  Kuldne

  Aitab suurendada vastuvõtlikkust varjatud energiatele. Toob kiiresti õnne rahalistes asjades, kuid samas peitub selle juures ka oht, kõik kiiresti kaotada.

  Oranž

  Parandab loovust, võimaldab oma mõtteid nii endale kui ka teistele inimestele paremini väljendada. Suurendab ambitsioonikust ja edukust tööalastes ettevõtmistes. Enesekindlus saab väga olulise tõuke suurenemise suunas.

  Roosa

  Rõhutab romantikat ja sõprussuhteid. Küünalt on hea kasutada selleks, et armastusele enam rõhku panna. Tihtilugu kasutatakse küünalt siis, kui otsitakse oma ellu armastust või lähedust. Toidulauas kasutamisel toob küünal laua ääres istujates esile austuse, sõbralikkuse ja aktiivsema vestluse.

  Punane

  Punane küünla värvus mõjub positiivselt tervisele, suurendab armastust, viljakust, tugevust, julgust ja tahtejõudu. Seetõttu on punast küünalt hea kasutada armuenergia suurendamisel ning keeruliste ettevõtmiste eel, kuna aitab takistusi kergemini ületada. Punast värvi küünla kasutamine on hea ka tervisehädade puhul, kuna aitab tugevdada organismi vastupanuvõimet.

  Hõbedane küünal

  Aitab vabaneda negatiivsetest energiatest ning suurendab stabiilsust. Aitab arendada hingelisi võimeid. Küünla kasutajal paraneb võime teisi inimesi mõista. Küünalt tasub kasutada perekondlike arusaamatuste või probleemide korral, kuna selle energia aitab kiiremini arusaamatused lahendada.

   
  Lilla 

  Purpurpunane küünal sümboliseerib ja rõhutab võimu, edukust ja idealismi. Seda küünalt on hea kasutada juhtudel, kui on vaja leida hingelist kinnitust oma ambitsioonidele ja ettevõtmistele. Suurendab olulisel määral sihikindlust ning aitab tagada materiaalse edukuse. Purpurpunane küünal suurendab Neptuuni energiaid.

Pruun

Pruun küünal on  maise värvitasakaaluga. Ta kõrvaldab otsustamatust, parandab võimu kontsentratsiooni, aitab õppida. Soovitatav kasutada kui soovitakse  rahalist edu.

Indigo

Indigo on inertsi värv. Ta  peatab olukordi või inimesi. Sobib  kasutamiseks rituaalides, mis nõuavad sügavat meditatsiooni.

Kuninglik sinine

Kuninglik sinine küünal on  naeru ja rõõmsameelsuse allikas. Tähendab  lojaalsust.

Helesinine

Helesinine on vaimumaailma värv. See on  pühendunud, inspireeriv, meditatsiooniline värv.  See toob rahu ja vaikust koju. Helesinine kiirgab Veevalaja energiat.

Sinine

Sinine on tarkuse, harmoonia, sisemise valguse värv. Annab küünla kasutajale tõde ja juhendamist.

Smaragdroheline

Smaragdroheline küünal meelitab armastust, sotsiaalseid võlusid ja viljakust.

Tumeroheline

Tumeroheline küünal neutraliseerib   ambitsioonikuse , ahnuse ja armukadeduse mõju.

Roheline

Roheline küünal sümboliseerib  jõukust, viljakust ja  edu. Sellise küünla kasutamine stimuleerib õnne, raha, harmoonia ja noorendamise rituaale.

Hall

Hall ehk neutraalne värv on  kasulik, kui mõtiskled keerukate küsimuste üle või meditatsiooni ajal.  Samuti neutraliseerib negatiivset mõju.

Must

Must küünal avab sügavama teadvuse taseme. Sobib hästi  kasutamiseks rituaalides, kus on vaja sügavat meditatiivset seisundit.  Meelitab  ligi Saturni energiat.


 
 
 

 
 

 


 Otsing:

Kontakt


E-mail: info@eurocandle.ee

                
Telefon: